top of page

Війна змінює нас безповоротно. Ми вже можемо спостерігати деякі зміни, але навіть не уявляємо остаточного впливу. Передусім тому, що не знаємо дати, коли все закінчиться. І це не єдина невідома в цій історії поза нашим впливом.

 

Одним із щоденних наслідків війни є втрата. 

Кількість тих, чиїх коханих забрала війна, на жаль, зростає щоденно. Вони серед нас. Тож тепер треба вчитися жити з болем своїм і жити з болем інших. Розуміти. Намагатися зрозуміти. А найменше, що можна зробити — не завдати ще більше болю. 

 

Суспільство тримається на взаємодії. 

 

Як ніколи раніше, нам потрібно навчитися слухати і просто чути — без оцінки, без вказівок, без порад, без порівнянь, без знецінення і міряння болем. Першим кроком до порозуміння є розмова, а розмова — це насамперед бажання розповісти і бажання почути. 

 

Перед вами одинадцять історій про жінок, які прагнуть говорити за двох. Про тих, хто бере в руки своє життя і бореться далі в пам'ять про своїх коханих. І роблять це попри те, що можуть почуватися самотніми, незручними та сторонніми у своєму горі.

Документальна виставка «Пам’ятати і жити далі» — спроба посилити їхній голос і спроба поглибити наше вміння помічати і розділяти такий досвід. 

 

Ми безмежно вдячні нашим неймовірним героїням за те, що погодились поділитися своїми досвідом, а також за їхню щирість і відвертість, незважаючи на пекучий біль в серці. 

 

Як мені, частині суспільства, якої не торкнулася втрата партнера чи партнерки на війні поводитися з тими, що пережили прощання з коханими? На це запитання ми собі відповіли завдяки цим історіям. Бажаємо і вам відшукати відповіді.  

 

Ми — Суспільно-культурна організація «Польща Україна» у Познані. Розпочали роботу у 2008 році.

 

Наша мета — культурна дипломатія, спільно-культурна діяльність, інтеграція, та будування діалогу між Польщею та Україною. Від початку повномасштабного вторгнення ми також відкрили гуманітарний штаб допомоги Україні. 

«Ми разом» — спільнота дружин загиблих героїв, котру створили Тетяна Ваценко-Бондарева й Оксана Боркун наприкінці 2022 року. Жінки обʼєднуються, щоб підтримати одна одну, знайти розуміння і коло спілкування серед тих, хто проживає втрату. Окрім психологічного здоровʼя, спільнота опікується правовою і гуманітарною допомогою для родин загиблих захисників. Станом на 10 листопада 2023 року у спільноті вже понад 2500 учасниць. 

 

Stowarzyszenie S-K Polska - Ukraina oraz CKP (2).png

Історії дружин загиблих героїв

Над проєктом працювали:

Дарина Бовтонюк — ідея проєкту, графіка 

Юлія Іваночко — інтервʼю, тексти

Вікторія Дідковська — редагування

Марія Андрухів — дизайн сайту
 

Марія Андрухів, Катерина Прохорова, Анна Пінчук, Юлія Полоневич — реалізація 

Address

Grobla 27/a, 61-587 Poznań

Phone

+48 789 388 495

Email

Connect

  • Youtube
  • Facebook
  • Instagram
bottom of page